Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

29. września obchodziliśmy w naszej szkole VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż jej znajomość jest niezbędna w życiu codziennym.

W tym dniu uczniowie naszej szkoły zdawali egzaminy z tabliczki mnożenia. Do egzaminu przystąpiło około 120 uczniów. Najlepsi otrzymali certyfikaty „Eksperta Tabliczki Mnożenia.” Poza egzaminami z tabliczki mnożenia na lekcjach matematyki uczniowie rozwiązywali  łamigłówki związane z tą umiejętnością.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji oraz zmotywowały do zdrowej rywalizacji . Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.

Katarzyna Kucia

nauczyciel matematyki