Wyjazd wolontariuszy z upominkami do Domów Dziecka i Domu Samotnej Matki

19. stycznia 2018 r. grupa trzydziestu jeden wolontariuszy z klas IV-VII szkoły podstawowej i klas trzecich gimnazjum wraz z dwojgiem opiekunów, panią Moniką Pasek i panem Jarosławem Trębskim, udała się do kilku częstochowskich placówek opiekuńczo-wychowawczych, aby przekazać dzieciom pomoc rzeczową w postaci zabawek, ubrań i artykułów higienicznych.

Odwiedziliśmy Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą „Amicus”, Dom Życia i Nadziei im. bł. Edmunda Bojanowskiego oraz Dom Samotnej Matki

i Dziecka mieszczący się przy budynku Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

Składaliśmy życzenia na Nowy Rok, śpiewaliśmy, rozmawialiśmy z matkami i ich dziećmi. Wszędzie spotkaliśmy się z miłym przyjęciem, radością oraz wdzięcznością za upominki, pamięć i uwagę.

W drodze powrotnej wstąpiliśmy na Jasną Górę, aby zobaczyć bożonarodzeniową szopkę i podziwiać wystawę choinek konkursowych. Po południu zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Opracował Jarosław Trębski