Poczta Walentynkowa

14. lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni. Teorii na temat pochodzenia walentynek jest bardzo wiele.

Już od średniowiecza święto to jest obchodzone w południowej i zachodniej Europie. Do Polski walentynki dotarły późno, bo dopiero w latach 90. ubiegłego wieku. Patronem zakochanych jest święty Walenty, który udzielał potajemnie ślubów zakochanym i prawdopodobnie poniósł za to karę śmierci. Stałym niemalże elementem święta zakochanych jest wzajemne wręczanie sobie walentynkowych, ozdobnych karteczek (najczęściej jest to czerwone serce opatrzone wierszykiem).

Uczniowie Szkoły Podstawowej także pamiętali o dniu zakochanych. Z tej okazji, jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Od 12. lutego pięknie ozdobiona skrzynka czekała na kartki. Każdy z uczniów naszej szkoły mógł wrzucić do skrzynki swoją walentynkę. Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W dniu walentynek korespondencja została rozdzielona na poszczególne klasy, a następnie doręczona do adresatów. Wszystkie kartki były niezwykle kolorowe i starannie przygotowane. Najwięcej walentynek trafiło do najmłodszych klas.

”Dzień Świętego Walentego

To dzień dobry dla każdego!

W tym dniu wszyscy to wyznają,

że chcą kochać i kochają!”