Drugie spotkanie w ramach wymiany ze szkołą Scoala Gimnaziala nr 4 w Vatra Dornei

Drugie spotkanie w ramach wymiany ze szkołą
Scoala Gimnaziala nr 4 w Vatra Dornei
22.03.2018-29.03.2018

Koziegłowy

W dniach 22.03.2018 – 29.03.2018  w Zespołe Szkół w Koziegłowach gościła  dwudziestoosobowa grupa rumuńskich uczniów i nauczycieli ze Scoala Gimnaziala nr 4  w Vatra Dornei. Było to drugie w tym roku szkolnym międzynarodowe spotkanie  w ramach wymiany uczniowskiej ze szkołą w Rumunii.

Nasi uczniowie z niecierpliwością oczekiwali przyjazdu swoich rumuńskich kolegów, których już bardzo dobrze znali, ponieważ gościli w ich domach podczas grudniowej wizyty grupy z Polski w Vatra Dornei. Program spotkania był intensywny i jak podsumowali nasi goście, bardzo interesujący. W trakcie tygodniowego pobytu uczestnicy spotkania brali udział w różnego rodzaju zajęciach w szkole: warsztatach biologiczno – chemicznych, rozgrywkach sportowych, quizach, prezentacjach o krajach partnerskich oraz zajęciach artystycznych. Część spotkań odbywała się w szkołach podstawowych w Lgocie Górnej i Pińczycach, ponieważ obie placówki współpracują  w realizacji projektu wymiany.

Bardzo przyjemnym punktem programu były wspólne wycieczki. Uczestnicy projektu zwiedzali Kraków, kopalnię Guido w Zabrzu, Klasztor Jasnogórski oraz obóz koncentracyjny w Oświęcimiu.

W dniu odjazdu grupy rumuńskiej do domu nie brakowało serdecznych pożegnań,  a nawet łez. Wszyscy mamy nadzieję na kolejne spotkania w przyszłym roku szkolnym.