„Czego nie wiecie o Hamlecie?”

7 kwietnia po raz szósty Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół w Koziegłowach oraz zespół teatralny „Bez nazwy” byli organizatorami  spotkań teatralnych. Zaproszenie przyjęły lokalne władze, sponsorzy – ludzie dobrej woli, gospodarze Miejsko – Gminnego Ośrodka Promocji Kultury oraz wszyscy sympatycy zespołu teatralnego. To dzięki ich życzliwości może być realizowana działalność statutowa, finansowane programy edukacyjne i pomoce naukowe, organizowana pomoc dzieciom i młodzieży znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, dofinansowane wycieczek edukacyjnych dla uczniów, które rozwijają ich osobowość, kształtują postawy, a także są ciekawą formą zdobywania wiedzy.

W tym roku zebrane fundusze zostaną przeznaczone na wyposażenie sali do rehabilitacji, w której dzieci i młodzież będą mogli poprawiać swoją sprawność i korygować wady postawy. Stowarzyszenie ma nadzieję, iż jego działania powodują, że uczniom jest przyjemniej przychodzić do szkoły a nauka staje się łatwiejsza i bardziej efektywna.
              W tym roku grupa teatralna przygotowała spektakl pt. „Czego nie wiecie o Hamlecie?” w reżyserii Roberta Rutkowskiego – aktora Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, który jest wielkim mentorem członków zespołu teatralnego, ale i przyjacielem już od wielu lat. W wykonaniu młodzieży widzowie obejrzeli wariacje teatralne, będące żartami scenicznymi, inspirowanymi przez Kabaret Starszych Panów oraz współczesne kabarety. Zobaczyli w nich siebie w krzywym zwierciadle, bo pomimo zmieniających się czasów, wciąż mamy te same cechy charakteru, które nie zawsze są niestety zaletami.

W drugiej części spotkań teatralnych zaproszono na sztukę „Hamlet we wsi Głucha Dolna” chorwackiego dramaturga Ivona Bresana.  Akcja utworu została osadzona w „czasach słusznie minionych”  a człowiek ukazany
w szponach totalitaryzmu, pozbawiony wolności, poddawany ciągłej indoktrynacji. To trudny temat, jednak sposób
w jaki Bresan to opisuje, czyni całość niezwykle wciągającą. Absurdy życia ukazane zostały z ogromnym humorem, komizm miesza się z tragizmem, a to co wzniosłe, z tym co trywialne.

8 kwietnia sala MGOPK zapełniła się znowu na drugim przedstawieniu a my mamy zaproszenie dla Państwa na kolejne spektakle 21 i 22 kwietnia w Koziegłowach oraz w maju w Częstochowie, gdzie sztuki będą grane na rzecz hospicjum. Zapraszamy i dziękujemy za życzliwość.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół w Koziegłowach

ZAPRASZAMY DO GALERII