Co słychać u Skłodowskiej?

Zajęcia warsztatowe – Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach-Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

W związku z obchodzonym w lutym Europejskim Dniem Numeru Alarmowego 112   z inicjatywy p. Mileny Gruszki odbyło się spotkanie edukacyjne z operatorami Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach dla uczniów klas IABLO i 8.

Z wizytą w Areszcie Śledczym w Częstochowie

11 stycznia 2024 roku uczniowie klas pierwszych Liceum udali się z wizytą do Aresztu Śledczego w Częstochowie, gdzie uczestniczyli w ogólnopolskim programie edukacyjnym Służby Więziennej związanym z prewencją przestępstw wśród młodzieży pt. „W służbie prawu”.

Mikołajkowy wyjazd do Krakowa

Mikołajkowy wyjazd do Krakowa, który odbył się 15 grudnia, okazał się dla licealistów ze szkoły w Koziegłowach niezapomnianym przeżyciem łączącym kulturę, historię i rozrywkę. Odwiedziny w Bazylice Świętego Franciszka z Asyżu z pięknym witrażem stworzonym przez Wyspiańskiego oraz zwiedzanie zabytków architektury, takich jak Wawel, stanowiły fascynującą lekcję historii, pomagającą uczniom poznać różnorodne style architektoniczne.

,,Maria Skłodowska-Curie we Włoszech w poszukiwaniu radu"

10 grudnia, świętowaliśmy wyjątkową rocznicę - 120 lat temu Maria Skłodowska-Curie została uhonorowana Nagrodą Nobla w dziedzinie fizyki. Tego samego dnia przypada również 112. rocznica przyznania jej drugiego Nobla z dziedziny chemii.

Północka w LO

31 października w naszej szkole odbyła się północka pełna wrażeń i zabawy.  Było dużo śmiechu i odrobinę grozy.