Kartka wielkanocna

Świąteczne  kartki  wielkanocne

Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w kampanii charytatywnej „Świąteczne Kartki Dobroczynne”, organizowanej przez Stowarzyszenie Sursum Corda. Ośmioro wolontariuszy naszej szkoły w dniach 20-22 marca 2024r. rozprowadzało po klasach kartki wielkanocne wraz z kopertami w cenie 4zł. Zebrano 259zł.

Relacja ze zbiórki żywności Caritas w koziegłowskich sklepach.

W dniach 8-9 marca 2024 r. na terenie całej Polski, w tym też na terenie Caritas Archidiecezji Częstochowskiej została przeprowadzona XXIV zbiórka żywności – Tak pomagam.

Oczami Brata

17.01.2023r. grupa 37 wolontariuszy wraz z 3 opiekunami: p. Balińską, p. Czerepińską i z p.Trębskim, udała się autokarem do Fundacji „Oczami Brata”, która pracuje z osobami niepełnosprawnymi.

Na miejscu dwoje pracowników fundacji pokazało nam jak mieszkają, pracują podopieczni. Usłyszeliśmy też historię powstania tego domu oraz powiedziano nam czym zajmują się pracownicy fundacji.

Sprawozdanie ze spotkania z P. Psycholog i dziewczynami z Zakładu Poprawczego w Zawierciu

Dnia 12 grudnia 2023r. odbyło się spotkanie uczniów z naszej szkoły (klasy 7, kl.8, klasy 1 i 2 LO) z panią psycholog i dwoma dziewczynami z Zakładu Poprawczego w Zawierciu. Wydarzenie miało za cel profilaktykę i zapobieganie niebezpiecznym zachowaniom i demoralizacji.

Sprawozdanie ze zbiórki żywności Caritas

W dniach 8 i 9 grudnia 2023r. 35 uczniów z naszej szkoły, w większości ze szkolnego koła wolontariatu pomagało w zbiórce żywności w dwóch koziegłowskich sklepach (Delikatesy Centrum i Biedronka ul. Woźnicka).