Kometa nad Doliną Muminków

11. października uczniowie klas I-III pojechali do Filharmonii w Częstochowie na spektakl w reżyserii Igora Gorzkowskiego pt: „Kometa nad Doliną Muminków”.

Życie w Dolinie Muminków jest szczęśliwe i spokojne. Bohaterowie spacerują po okolicy, nurkują w morzu, bawią się oraz zbierają perły. Sielankę zakłóca informacja o zbliżającej się w kierunku Ziemi wielkiej komecie. Tylko jak ona wygląda? Jaki ma kolor, kształt? Kiedy dotrze do Doliny? Jak będzie wyglądał przebieg zderzenia komety z naszą planetą? Pod wpływem Piżmowca, Muminek i Ryjek podejmują odważną decyzję: wyruszają do Gór Samotnych. Ich wyprawa jest pełna niesamowitych przygód. Pełni entuzjazmu mali bohaterowie dzielnie pokonują przeszkody, aby w końcu dotrzeć  do wyznaczonego celu. Wszyscy widzowie zastanawiają się, jak zakończy się wędrówka małych przyjaciół? Czy zdołają uratować rodzinną Dolinę? Wszystko jednak dobrze się skończyło, a widzowie długo oklaskiwali małych bohaterów.