Wizyty

Z wizytą w Szkocji

W sobotę 20. czerwca zakończył się projekt Comenius doskonalący umiejętność osiągania kompromisu i konsensusu, w którym brało udział Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej w Koziegłowach razem ze szkołami z portugalskiego Porto, niemieckiego Oettingen i szkockiego Mallaig. Uczniowie koziegłowskiego liceum wrócili z wizyty w Szkocji, gdzie nie tylko wykazali się umiejętnością prowadzenia dyskusji w języku angielskim i niemieckim, ale także mogli podziwiać niezwykłe krajobrazy i zabytki.

Wizyta w Koziegłowch

W dniach 22.02 do 28.02 w naszej szkole odbyło się spotkanie szkół partnerskich projektu Comenius „Konflikt i konsensus – metody debaty”. Odwiedzili nas goście z Niemiec, Portugalii i Szkocji. Było to już trzecie spotkanie w ramach tego projektu, którego koordynatorem w naszej szkole jest p. Jadwiga Czyż. Został on stworzony, abyśmy mogli zdobyć umiejętności debatowania, doskonalić znajomość języków obcych, poznawać kultury innych krajów oraz zawierać przyjaźnie międzynarodowe. Wspólnie uczyliśmy się jak przeprowadzać debaty, świetnie się przy tym bawiąc.

Licealiści z Koziegłów w Portugalii

Przed kilkoma dniami grupa uczniów z koziegłowskiego liceum: Izabela Broncel, Dagmara Gil, Weronika Machura, Sandra Nowak, Adrianna Pala oraz Weronika Szmukier wraz z opiekunami wróciła z Portugalii, gdzie w szkole Deutsche Schule zu Porto, obyło się  kolejne spotkanie w ramach realizacji projektu Comenius. Oprócz Polaków i Portugalczyków w spotkaniu uczestniczyli uczniowie i nauczyciele z Oettingen (Niemcy) i Mallaig (Wielka Brytania). Celem projektu, którego tytuł brzmi: „Konflikt i konsensus – metody debaty”  jest przede wszystkim doskonalenie umiejętności debatowania i porozumienia się.

Wrażenia uczestników wyjazdu do Oettingen

Weronika Cesarz: „Jak wszyscy dobrze wiemy nie od dziś - podróże kształcą. Dzięki nim poznajemy nowe miejsca, ciekawych ludzi, zdobywamy doświadczenia, stajemy się bardziej odpowiedzialni. Szczególnie, gdy chodzi o wyjazdy zagraniczne. Tego wszystkiego możemy doświadczyć, biorąc udział w wyjazdach w  projekcie „Comenius”. Pierwszy wyjazd zagraniczny miał miejsce w dniach 09.02.2014 r. – 14.02.2014 r. do Niemiec, gdzie gościła nas zaprzyjaźniona szkoła Albrecht – Ernst – Gymnasium w Oettingen.