AKTYWNA PRZERWA

"AKTYWNA PRZERWA” – PROJEKT REALIZOWANY ZESPOLE SZKÓŁ W KOZIEGŁOWACH

Szkoła to nie tylko nauka, ale również zabawa. Przerwa międzylekcyjna to czas, kiedy uczniowie mogą odprężyć się po godzinach spędzonych        w ławce. Świetnym pomysłem na spożytkowanie energii jest zaangażowanie uczniów w gry i zabawy sportowe.

W ramach programu uczniowie mogą spędzać czas między lekcjami na hali sportowej bądź boisku na terenie szkoły.

Najczęściej wybierane formy aktywności to piłka nożna, piłka koszykowa, piłka siatkowa oraz piłka ręczna. Wszyscy uczniowie  z chęcią korzystają z tych form aktywności.

Pamiętajmy, że celem takiej formy ruchu jest promowanie aktywności fizycznej oraz integracja uczniów z różnych klas. Ponadto od zawsze wiemy, że „W zdrowym ciele zdrowy duch.”

GŁÓWNE CELE:

1. Propagowanie zdrowego stylu życia.
  2. Wzbudzanie zainteresowań dzieci i młodzieży.
  3. Edukacja przez sport.
  4. Rozpowszechnianie: piłki nożnej, piłki koszykowej, piłki siatkowej, piłki ręcznej i tenisa stołowego.
  5. Wdrażanie do aktywnego wypoczynku.