Deutsch lernen - neue Freunde kennenlernen 2021/2022

W tym roku szkolnym uczniowie kl. VII A SP oraz uczniowie ze szkół w Celestynowie, Vatra Dornei w Rumunii uczestniczyli w projekcie eTwinning "Deutsch lernen - neue Freunde kennen lernen".

Najpierw wszyscy uczestnicy poznawali się nawzajem. Na stronie projektu zamieścili informacje o swoich zainteresowaniach, sposobie spędzania wolnego czasu, o swoich rodzinach. Pozwoliło im to się lepiej poznać.

Następnym etapem projektu było przygotowanie prezentacji o swojej szkole i o swoim mieście. Film, który nakręcili nasi uczniowie, można obejrzeć tutaj:

Materiały przygotowane przez wszystkich uczestników projektu znajdują się na platformie TwinSpace.

Projekt miał na celu rozwijanie znajomości języka niemieckiego oraz nawiązanie nowych przyjaźni. Uczniowie doskonalili umiejętności kluczowe takie jak współpraca w obrębie grupy, komunikacja w języku języku polskim i niemieckim oraz wykorzystanie narzędzi TiK.

Nauczyciele realizujący projekt:

Jadwiga Czyż