Mikołajkowy wyjazd do Krakowa

Mikołajkowy wyjazd do Krakowa, który odbył się 15 grudnia, okazał się dla licealistów ze szkoły w Koziegłowach niezapomnianym przeżyciem łączącym kulturę, historię i rozrywkę. Odwiedziny w Bazylice Świętego Franciszka z Asyżu z pięknym witrażem stworzonym przez Wyspiańskiego oraz zwiedzanie zabytków architektury, takich jak Wawel, stanowiły fascynującą lekcję historii, pomagającą uczniom poznać różnorodne style architektoniczne.

Po tym bogatym w wrażenia zwiedzaniu, uczniowie udali się na spacer po Jarmarku Bożonarodzeniowym, gdzie panował świąteczny klimat, a Rynek Główny w Krakowie błyszczał ozdobami. To było nie tylko podziwianie obiektów, ale także uczestnictwo
w magicznym nastroju zbliżających się świąt.

Następnie uczniowie mieli okazję poczuć atmosferę teatru podczas spektaklu "Damski Biznes", wyreżyserowanego przez Marcina Zbyszyńskiego. Widowisko to nie tylko dostarczyło ogromnej dawki śmiechu, ale także wystąpili w nim znani aktorzy, co z pewnością wpłynęło na pozytywne emocje uczniów. Spektakl pozostanie na długo w pamięci jako doskonałe zakończenie pełnego atrakcji dnia.

Wycieczka była nie tylko edukacyjna, ale również pełna radości i entuzjazmu. Uczniowie wrócili do domu z uśmiechami na twarzach, a ta wyjątkowa podróż z pewnością pozostanie im w pamięci na długo.