Otrzęsiny klasy pierwszej

Dnia 21.09.2016r. uczniowie klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego im. Marii- Skłodowskiej Curie w Koziegłowach zostali oficjalnie przyjęci do społeczności szkolnej. Zgodnie z tradycją naszej szkoły przeszli tzw. „otrzęsiny” .

Ponieważ ta uroczystość  nazywana jest inaczej „dniem kotka”,  klasa druga przygotowała dla nich konkurencje związane z kotami. W  ramach treningu czytelnego pisma, które jakże bardzo przydaje się w liceum, zadaniem pierwszoklasistów. było przepisanie po chińsku zdania „Wlazł kotek na płotek i mruga.”. Nie zabrakło oczywiście picia mleka. Nasze „kotki” robiły to bez użycia rąk. Na koniec – już na poważnie-uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczystą przysięgę, że będą godnie reprezentowali naszą szkołę.