Akcja Wielka zbiórka książek

Akcja „Wielka zbiórka książek”.

W dniach 10-23.04.2024r. w naszej szkole odbyła się akcja „Wielka zbiórka książek”. Organizatorem konkursu była Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo w Lublinie, ul. Jezuicka 4/9, 20-113 Lublin.

Głównym celem konkursu jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Dodatkowymi celami akcji są: promocja wśród dzieci i młodzieży idei zaangażowania społecznego, empatii oraz otwartości na drugiego człowieka, poprzez organizację szkolnych przedsięwzięć charytatywnych, których celem jest udzielenie wsparcia rówieśnikom, kształtowanie wśród najmłodszych postawy życia zgodnie z zasadami ekologii oraz dbania o przyrodę.

W czasie trwania konkursu zebrano 117 książek. Zostały one zapakowane w cztery kartony i odesłane poprzez kuriera do Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo w Lublinie. Tam kartony z książkami trafiają do sortowni. Przesortowane książki są przygotowywane do dalszego obiegu. Część jest przekazywana na sprzedaż, a część jest poddawana recyklingowi i przerabiana na makulaturę.

Dyrekcja szkoły, członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu dziękują za udział w konkursie i wsparcie funduszu stypendialnego.

Opracował Jarosław Trębski