Domki dla owadów wykonane w pracowni technicznej

Domek dla owadów to doskonały sposób, aby zwabić pożyteczne owady do naszego ogrodu i pomóc im przetrwać chłody. Zobacz, jak uczniowie klas piątych konstruowali Hotele dla owadów.

Nie wszystkie owady w ogrodzie to szkodniki. Większość gatunków jest pożyteczna. Nie tylko nas żywią – zapylając rośliny i umożliwiając ich wytwarzanie owoców, ale także właśnie bronią nas przed szkodnikami i są sprzymierzeńcami w walce z nimi.

Żeby pomóc owadom (i innym pożytecznym zwierzętom, takim jak jeże czy ptaki) dobrze jest pozostawić fragment „dzikiego ogrodu”, czy kwietnej łąki. Bezpośrednią pomocą będzie też domek dla owadów.

Do budowy hotelu powinny zostać użyte materiały naturalnego pochodzenia, jakie łatwo możemy znaleźć w ogrodzie. Do umeblowania wnętrza hotelu możemy wykorzystać np., szyszki, kawałki kory, trzcina oraz luźne elementy wypełnienia takie jak suche liście. Do uzupełnienia domków dla owadów pożytecznych również świetnie sprawdza się słoma i glina.